Ne oldu?
Anasayfa » Etkinlik-Duyuru » 11 Aralık’ta Vizyona Girecek olan “Macbeth”ten Türkçe Altyazılı Fragman!

11 Aralık’ta Vizyona Girecek olan “Macbeth”ten Türkçe Altyazılı Fragman!

Başrollerini Michael Fassbender ve Marion Cotillard’ın paylaştığı MACBETH için heyecanlı bekleyiş sürüyor. 11 Aralık’ta vizyona girecek filmin Türkçe altyazılı fragmanı yayınlandı!

İlk kez yayımlanmasının üzerinden 400 yıldan fazla zaman geçmesine rağmen en fazla uyarlaması yapılan eserlerden biri olan Macbeth, Orson Welles’den Roman Polanski’ye kadar birçok sinemacının da yorumladığı bir klasik.

mac3

Yedi haftaya yayılan ve toplam 36 günde tamamlanan çekimlerden sadece 6 tanesi kapalı alanda gerçekleştirilmiş.

Snowtown ile dikkatleri üzerine çeken yönetmen Justin Kurzel, daha önce Macbeth’i yorumlayan yönetmenler kadar iddialı bir işe imza atıyor. Görsel yanı mükemmel eleştiriler alan Macbeth’in görüntü yönetmeni ise daha önce True Detective ve Snowtown gibi yapımlarda da görev alan Adam Arkapaw.

Shakespeare’in en meşhur kahramanlarından biri olan Macbeth, savaşın vurduğu İskoçya topraklarında geçen müthiş bir ihtirasın ve hırsın hikayesi.

mac4

Günümüzde dünyaya hakim olan temel kavramların hırs ve açgözlülük olduğu düşünülürse filmin zamanlamasının da çok yerinde olduğu söylenebilir. Malcolm’u oynayan Jack Reynor şöyle diyor: “Açgözlülük kadar insanların hayatlarını alt üst edebilecek başka bir şey yok. Son yıllardaki ekonomik gelişmeleri düşündüğümüzde Macbeth’in hikayesi daha da anlamlı geliyor.”

Hızla globalleşen dünyada Macbeth’i geniş bir çerçeveden ele almanın bütün ekip için çok önemli olduğunu söyleyen Prodüktör Canning, “Macbeth ve eşinin çevrelerindeki dünyanın bir ürünü olduklarını vurgulamak istedik. Daha modern ve sinematik açıdan daha doğru bir tempoyla yorumladık.” diyor.

Yorumunuz:

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates