Ne oldu?
Anasayfa » Genel » 24. İstanbul Caz Festivali Usta Kontrbasçı Christian McBride’ı Konuk Ediyor!

24. İstanbul Caz Festivali Usta Kontrbasçı Christian McBride’ı Konuk Ediyor!

mcbride

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, 20 yıldır Garanti Bankası’nın sponsorluğunda düzenlenen ve bu sene 24. kez gerçekleştirilecek olan İstanbul Caz Festivali, caz müziğinin en yenilikçi isimlerinden, usta kontrbasçı Christian McBride’ı iki farklı konserle caz tutkunlarıyla buluşturuyor. 

İlki 10 Temmuz Pazartesi günü Sultan Park Swissotel The Bosphorus’ta gerçekleştirilecek konserde son 20 yılda caz dünyası için vazgeçilmez bir yere sahip olan A.B.D.’li usta kontrbasçı Christian McBride, yeni projesi Christian McBride’s New Jawn ile sahnede olacak. Bugüne kadar işbirliği yaptığı Sonny Rollins, McCoy Tyner, Freddie Hubbard and Pat Metheny, Sting ve The Roots gibi sanatçı ve gruplarla 300’den fazla albüme imza atan McBride, yeni projesiyle cazseverin ufkunu biraz daha genişletiyor.

kandace

Christian McBride’s New Jawn ile cazın tecrübeli isimlerinden Josh Evans, Marcus Strickland ve Nasheet Waits’i bir araya getiren McBride, 11 Temmuz Salı günü ise festival izleyicileri ile TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası’nın ev sahipliğinde gerçekleşecek konserde solist olarak konserde yer alacak. Saat 21.00’da Zorlu PSM Ana Sahne’de gerçekleştirilecek konserde, müzik kariyerinde bugüne kadar beş Grammy Ödülü’ne layık görülen McBride’ın yanı sıra, kendi besteleriyle olduğu kadar doğaçlama yeteneğiyle de hayranlık uyandıran usta cazcı Joshua Redman ve vokalleriyle Kandace Springs de aynı sahneyi paylaşacak.

Yorumunuz:

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates