Alt Sanat Mekanı “Moving Image – Çevreleyen (Immersive) Medya”ya Ev Sahipliği Yapıyor!

moving image1

YENİ GERÇEKLİKLER

Sergi Açılışı: 22 Eylül 2016, Perşembe, 18.00 – 20.00

Sergi Tarihleri: 23 – 25 Eylül 2016

Sergi Saatleri: Cuma – Cumartesi, 13.00-21.00, Pazar 11.00-19.00

Alt Sanat Mekanı “Moving Image – Çevreleyen (Immersive) Medya”ya ev sahipliği yapıyor. Yeni Gerçeklikler sergisi, sanal gerçeklik (Virtual Reality, VR) ve artırılmış gerçeklik (Augmented Reality, AR) üzerine dünyanın dört bir yanından sanatçıların yaptığı bizi çevreleyen dünyayı algılama biçimimiz ve bir insanın kendi gerçekliğini seçmesinin anlamını inceleyen çalışmaları içerir.

Yeni Gerçeklikler, Alt Sanat Mekanı ve bomontiada avlusunun coğrafi konumuna özel tasarlanmış (geo-located) artırılmış gerçeklik çalışmalarından, izleyicilerin vücut hareketlerine duyarlı sanal gerçeklik çalışmalarına kadar geniş bir yelpazeyi barındırır.

moving image2

New York merkezli “Moving Image – Çevreleyen (Immersive) Medya”, Moving Image Sanat Fuarı’nın yeni bir koludur. 2011’de Murat Orozobekov ve Edward Winkleman’ın ortaklığında kurulan Moving Image Sanat Fuarı, hareketli görüntü çalışmalarının anlaşılması ve takdir edilmesini sağlarken, canlı ve heyecanlı bir atmosferde görüntüleme deneyimi sunmak için tasarlandı. Detaylı bilgi için:www.moving-image.info

Alt, görsel sanat, performans gibi pratiklerin ara kesitlerinde programlar gerçekleştiren disiplinler ötesi bir sanat mekânıdır. Yeniden işlevlendirilerek bomontiada’ya dönüştürülen tarihi bira fabrikasının alt katında yer alan Alt, Türkiye ve yeryüzünde değişmekte olan koşullara karşılık veren yeni sanatsal ifadelere yer verir, paylaşımcı ve katılımcı bir kültürel platform oluşturmayı amaçlar.

Alt Sanat Mekanı

bomontiada

Tarihi Bomonti Bira Fabrikası Birahane Sokak No: 1 Bomonti/İstanbul 34381 Türkiye

Yorumunuz: