Ne oldu?
Anasayfa » Genel » Ásgeir İle Elektronik Folk’a Dair Duymak İstediğiniz Tüm Tınılar Bu Hafta Salon’da!

Ásgeir İle Elektronik Folk’a Dair Duymak İstediğiniz Tüm Tınılar Bu Hafta Salon’da!

Salon bu hafta folk’una, elektroniğine hayran olduğumuz Nordik coğrafyanın son armağanlarından Ásgeir’i sahnesinde ağırlayacak. İzlanda’da küçük bir kasabada doğan ve büyüyen Ásgeir, 2012’de ilk albümü “‘Dýrð í dauðaþögn’” ile İzlanda’da tek gecede listeleri alt üst etti.

İzlanda nüfusuna göre on İzlandalıdan birinin evinde Ásgeir’in albümü olduğu matematiksel bir gerçek. 72 yaşındaki şair babası şarkı sözlerinin çoğunu yazıyor. Ayrıca İzlandik kökenli John Grant, Ásgeir’in yurtdışına açılmasına tercümanlığıyla yardımcı olan isim. 2013 tarihli “King and Cross” parçasının klibiyle 6,5 milyon izleyiciye ulaşmayı başaran, estetik tatmini hem görsel hem işitsel olarak arşa çıkaran Ásgeir, Amsterdam, Londra gibi Avrupa metropollerinin en çok dinlenen isimlerinden. The Graduate filmiyle müzik dünyasının vazgeçilmez hitlerinden birine dönüşen, Simon and Garfunkel parçası “Sound of Silence” cover’ıyla bilinirliğini iyice arttıran İzlandalı indie, elektronik müzisyeni Ásgeir, Bon Iver’in elektronik müziğe göz kırpan hâli olarak tanımlanıyor.

Halen süren Avrupa turnesi kapsamında Türkiye’deki hayranlarını selamlamak üzere Salon’u ziyaret edecek olan Ásgeir, Birlikte Güzel işbirliğiyle 2 Mart Cumartesi akşamı kuzey müziğinin derinliğini hissetmek isteyenler için sahnede.

Bu hafta ayrıca Birlikte Güzel işbirliğiyle yerli sahnenin yeni trap, hip-hop yıldızı Ben Fero ve 80’lerin elektro-pop anlayışını günümüze uyarlayan enfes parçalarıyla hayran sayısını her geçen gün arttıran Fransız ikili Agar Agar da Salon’da olacak. 27 Şubat Çarşamba akşamı gerçekleştirilecek Ben Fero konseri ile 28 Şubat Perşembe ve 1 Mart Cuma akşamları sahne alacak Agar Agar’ın tüm konser biletleri tükenmiştir.

Salon’un programında yer alan tüm sanatçıların şarkılarından oluşturulan çalma listesi, http://spoti.fi/2uiyWnO adresinden takip edilebilir.

 

Biletler satışta

Konserlerin biletleri, Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir. (İKSV ana gişesi Pazar hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında açıktır.) Öğrenci biletleri ana gişe İKSV’den temin edilebilir, etkinlik kapasitesi el verdiği sürece öğrenciler sınırsız sayıda indirimli bilet satın alabilirler.

Yorumunuz:

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates