Ne oldu?
Anasayfa » Etkinlik-Duyuru » Birleşik Krallık Mimarlar Enstitüsü’nden (RIBA) Yeni Uluslararası Yarışma

Birleşik Krallık Mimarlar Enstitüsü’nden (RIBA) Yeni Uluslararası Yarışma

riba merkez

Birleşik Krallık Mimarlar Enstitüsü (RIBA – The Royal Institute of British Architects), dünyanın en iyi yeni binasını ödüllendirmek için düzenlediği 2016 Uluslararası RIBA Ödülü’nü duyurdu. Dünyanın bütün mimarlarına açık olan yarışma, başvuruları kabul etmeye başladı. Olumlu toplumsal katkısı olan, mükemmel tasarım ve mimari iddiayı en iyi temsil eden binaya verilecek ödül için yarışmaya, 9 Şubat 2016 tarihine kadar, tüm dünyadaki kalifiye mimarlar başvuru yapabilecek.

Kazanan, dünyaca ünlü mimar Richard Rogers’ın yönetimindeki, aralarında NLÉ’nin kurucusu ve yöneticisi Kunle Adeyenmi ve Gumuchdjian Architects’in kurucusu ve RIBA ödül komitesi başkanı Philip Gumuchdjian’ın dahil olduğu Büyük Jüri tarafından belirlenecek. Değerlendirmeye dahil olacak diğer jüri üyeleri ilerleyen zamanlarda açıklanacak. RIBA’nın titiz değerlendirme süreci kapsamında, uzman jüri üyeleri ön elemeyi geçen binaların her birini iki kere ziyaret edecek ve Büyük Jüri, finale kalan altı binayı belirledikten sonra, kazanan binayı seçmek için bir kez daha altı binayı ziyaret edecek.

mimarlık jüri

The RIBA Büyük Jüri (soldan sağa): Richard Rogers, Rogers Stirk Harbour + Partners Kurucu Direktörü; Kunlé Adeyenmi, NLÉ Projects Direktörü; Philip Gumuchdjian, Gumuchdjian Architects Direktörü

RIBA, dünyanın en iyi yeni binalarını keşfetmek ve mimarinin dünya çapında toplumlara kattığı değeri göstermek amacıyla yepyeni bir yarışma düzenliyor. Uluslararası RIBA Ödülü, yılın en önemli ve en ilham verici binasına verilecek. Kazanan bina, görsel etkileyiciliğinin yanı sıra, hem yaratıcı düşüncenin ve mükemmel mimarinin örneği olarak, hem de kullanıcılarına ve fiziksel çevresine sağladığı katkı ile değerlendirilecek.

Mimari başarıda yeni ve uluslararası standartları belirlemeyi hedefleyen yarışmaya gelen başvuruları, dünyaca ünlü mimar, Lord Richard Rogers önderliğinde, uzman bir panel değerlendirecek. İlki gerçekleşecek olan Uluslararası RIBA Ödülü’nün kazananı, Aralık 2016’da Londra’da düzenlenecek resepsiyonda açıklanacak.

  • Uluslararası RIBA Ödülü, Uluslararası Mimarlar Birliği ile (UIA – Union Internationale des Architectes) işbirliği içindedir.
  • Wallpaper* Dergisi RIBA Uluslararası Ödülü’nün yaşam tarzı medya partneridir.
  • Dezeen RIBA Mimarlık Ödülü’nün profesyonel medya partneridir.

Daha fazla bilgi için www.architecture.com/Awards2016 sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumunuz:

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates