Ne oldu?
Anasayfa » Etkinlik-Duyuru » Bu Hafta Vizyona Giren Filmler! [16 Ekim 2015]

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler! [16 Ekim 2015]

 

16 Ekim 2015 Cuma günü vizyona girecek olan beş filmin (Kızıl Tepe/Crimson Pea, Arkadaşlık Oyunları, Black Mass/Kara Düzen, Öyle ya da Böyle, Amy) fragmanını ve özetlerini bir araya getirdik.

Kızıl_Tepe_Afiş

KIZIL TEPE/CRIMSON PEAK

Filmin Konusu:

Genç bir kadın, çekici bir yabancı kalbini çalınca, sonsuza dek peşini bırakmayacak sırlarla dolu, kan kırmızısı toprağa sahip bir dağın tepesindeki eve sürüklenir. Gerçek, Crimson Peak’te tutku ile karanlık; gizem ile delilik arasındaki çizgide yatmaktadır.

Crimson Peak, yönetmeni Guillermo del Toro’nun hayalgücünün bir ürünü olan, Tom Hiddleston, Jessica Chastain, Mia Wasikowska ve Charlie Hunnam’ın rol aldığı gotik romantizm türünde bir film.

Tür: Gotik Romantizm
Yönetmen: Guillermo del Toro
Yazarlar: Guillermo del Toro, Matthew Robbins
Yapımcılar: Thomas Tull, Jon Jashni, Guillermo del Toro, Callum Greene
Sorumlu Yapımcı: Jillian Share
Oyuncu Kadrosu: Mia Wasikowska, Jessica Chastain, Tom Hiddleston, Charlie Hunnam ve Jim Beaver

Diğer Film: MY LITTLE PONY: EQUESTRIA GIRLS – ARKADAŞLIK OYUNLARI
[nextpage title=”2″]

My_Little_Pony_Equestria_Girls_outside_Canterlot_High_promotional

MY LITTLE PONY: EQUESTRIA GIRLS – ARKADAŞLIK OYUNLARI
Filmin Konusu:

Canterlot High, dört yılda bir düzenlenen “Arkadaşlık Oyunları”nda diğer okulların takımlarıyla yarışmaktadır. Kıyasıya geçen karşılaşmaların sonunda kupa hep Crystal Prep’e gitmektedir. En iyi olduklarını herkese göstermek isteyen kahramanlarımız Fluttershy, Pinkie Pie, Rainbow Dash, Rarity, Applejack ve Sunset Shimmer güçlerini birleştirerek kupayı bu kez kendi okullarına getirmek istemektedir. Ancak arkadaşları Twilight Sparkle’ın rakip takımda yer aldığını fark ettiklerinde hepsi çok şaşıracaktır.
Yönetmen: Ishi Rudell, Jayson Thiessen
Senaryo: Lauren Faust, Josh Haber
Müzik: William Anderson
Şirket: Bir Film
Filmin Türü: Çizgi Film
Yapım Yılı: 2015
Süre: 72 dakika

Diğer Film: Black Mass/Kara Düzen
[nextpage title=”3″]

Kara_Duzen_Poster_y_

Black Mass/Kara Düzen

Scott Cooper’ın yönettiği drama “Black Mass/Kara Düzen”de, üç kez Oscar adayı Johnny Depp kötü şöhrete sahip mafya babası James “Whitey” Bulger’ı canlandırıyor.

 Filmin Konusu:

Filmin zengin oyuncu kadrosunda, ayrıca, şu isimler yer alıyor: FBI Ajanı John Connolly rolünde Joel Edgerton (“The Great Gatsby”, “Zero Dark Thirty”); Whitey’nin erkek kardeşi, güçlü eyalet senatörü Billy Bulger rolünde Oscar adayı Benedict Cumberbatch (“The Imitation Game”); Whitey’nin en yakın suç ortağı Stephen Flemmi rolünde Rory Cochrane (“Argo”); Whitey’nin sağ kolu Kevin Weeks rolünde Jesse Plemons (televizyon dizisi “Fargo”); ve soruşturmadan sorumlu FBI özel ajanı Charge Charles McGuire rolünde Kevin Bacon (“Crazy, Stupid, Love”, televizyon dizisi “The Following”).

1970’lerde, Boston’ının güneyinde, FBI ajanı John Connolly (Edgerton) İrlandalı mafya babası Jimmy Bulger’ı (Depp) ortak düşmanları olan İtalyan mafyasını ortadan kaldırmak için işbirliği yapmaya ikna eder. Film, Bulger’ın kanun güçlerinden yakayı sıyırmasına olanak tanıyan, kontrolden çıkmış bu kötücül ittifakın hikayesini konu alıyor. Bulger elde ettiği bu güçle Boston’un en korkulan suç imparatoru ve Amerikan tarihinin en tehlikeli gangsterlerinden biri olur.

Yönetmen: Scott Cooper
Oyuncular: Johnny Depp, Joel Edgerton, Benedict Cumberbatch, Kevin Bacon, Jesse Plemons, Peter Sarsgaard, Dakota Johnson, Corey Stoll
Stüdyo: Warner Bros.
Filmin Türü: Dram, Suç
Yapım Yılı: 2015
Süre: 122 dakika

Diğer Film: Öyle ya da Böyle 

[nextpage title=”4″]

öyle yada

Öyle Ya da Böyle

Filmin Konusu:

Hakan ve Mehmet, üniversitede tiyatro-yazarlık bölümü okumuş iki arkadaştır. Kan bağı bulunmayan iki kardeş, yoldaş ve sırdaş da denebilir. Öğrencilik yıllarında idealist davranan bu gençler, mezun olup da hayatın gerçekleriyle yüzleşince, ideallerinden neredeyse vazgeçmek zorunda kalırlar. Ancak bir şekilde kendilerini ıspatlamak adına dizi film işine girişirler. Buarada Mehmet bir yandan da büyük aşkı Peri ile yeniden birleşmek peşindedir. İşler arap saçına döndüğünde azimle yolun sonuna kadar gitmeyi göze alabilecekler mi?

Yönetmen: Alper Kaya
Oyuncular: Serhat Osman Karagöz, Ferit Kaya, Şeyma Korkmaz, Reha Özcan, Erdal Tosun, Selim Erdoğan, Deniz Özerman
Senaryo: Emrah Aktürk
TR Dağıtım: Chantier
Şirket: Altın Yapım
Filmin Türü: Komedi

Diğer Film: Amy

[nextpage title=”5″]

amy-258-3

AMY

Filmin Konusu:

‘’Senna’’, ‘’Far North’’ gibi filmleriyle tanınan, BAFTA ödüllü yönetmen Asif Kapadia, AMY filmiyle, 6 kez Grammy Ödülü kazanmış ünlü şarkıcı Amy Winehouse’un yürek burkan hayat hikâyesini sanatçının kendi sözleriyle beyazperdeye taşıyor.

Gün yüzüne çıkmamış arşiv görüntülerinin ve daha önce dinlemediğimiz şarkıların da yer aldığı, vurucu, duygu dolu film, pek azımızın yapabileceği bir şekilde yaşadığımız dünyaya ışık tutuyor.

AMY, kalbinden geçenleri ve kendi iç dünyasının sorunlarını, kaleme aldığı şarkılara taşıyan bir jenerasyonun yetenekli ve saf caz şarkıcısı…

Yeteneği ve hemen herkesin beğenisini kazanan şarkılarıyla modern dünyamızın en başarılı şarkıcıları arasında yerini aldı.

Onun bu büyük başarısı, medyanın insafsız ve saldırgan bir şekilde sorunlu ilişkilerini ve benimsediği hayat tarzını sorgulamasının gölgesinde kaldı.

Amy Winehouse, alkol zehirlenmesi sonucu 2011 yılının Temmuz ayında hayata veda etti. Öldüğünde 27 yaşındaydı.

Yönetmen: Asif Kapadia
Oyuncular: Amy Winehouse, Mitch Winehouse, Mark Ronson
Ülke: İngiltere, A.B.D.
Dağıtım: M3 Film
Yapım: James Gay-Rees
İthalat: D Productions

Yorumunuz:

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates