Ne oldu?
Anasayfa » Sinema » Bu Hafta Vizyona Giren Filmler! [28 Ağustos 2015]

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler! [28 Ağustos 2015]

 

28 Ağustos 2015 Cuma günü dokuz film vizyona giriyor. Bunlardan yedi tanesinin (Kod Adı: U.N.C.L.E., Şeytanın Gözleri, Kaçış Yok, Aşk ve Merhamet, Aşkın Ritmi, American Ultra, Geçmişin Laneti) fragmanını ve özetlerini bir araya getirdik. Yoğun vizyon haftasında her zevke göre film mevcut!
uncle

Kod Adı U.N.C.L.E. / The Man from U.N.C.L.E.

Filmin Konusu: 

1960’ların çok sevilen dizisi “Kod Adı U.N.C.L.E./The Man from U.N.C.L.E.”ın Guy Ritchie tarafından yeniden yapımı olan sinema versiyonunun başrolünde Henry Cavill (“Man of Steel”) Napoleon Solo rolünü, Armie Hammer (“The Social Network”) ise İllya Kuryakin rolünü üstleniyorlar.

1960’ların başlarında, soğuk savaşın zirvesinin yaşandığı günlerde geçen “Kod Adı U.N.C.L.E./The Man from U.N.C.L.E.” CIA ajanı Solo ile KGB ajanı Kuryakin’e odaklanıyor. Uzun süreli düşmanlığı bir kenara bırakmaya zorlanan ikili gizemli bir uluslararası suç örgütünü durdurmak için ortak bir görev üstlenirler; söz konusu görev nükleer silahlar ile teknolojinin yayılması yüzünden bozulmaya başlayan güç dengesini düzeltmeye yöneliktir. İkilinin elindeki yegane ipucu kaybolmuş bir Alman bilim adamının kızıdır. Kız suç örgütüne girmenin anahtarıdır; ve iki kahramanımız bilim adamını bulup dünya çapında bir felaketi önlemek için zamana karşı yarışmalıdır.

Filmin Türü: Macera, Komedi, Aksiyon
Yapım Yılı: 2015
Süre: 116 dakika

Diğer film: Starry Eyes / Şeytanın Gözleri
[nextpage title=”KOD ADI U.N.C.L.E”]

şeytanın gözleri

Starry Eyes / Şeytanın Gözleri

Filmin Konusu: 

Hollywood’un hırs ve rekabet dolu dünyasında genç ve hevesli bir oyuncu olan Sarah iyi bir rol kapıp başarılı bir film yıldızı olmak için eline gelen her fırsatı değerlendirmektedir. Bir gün karşısına çıkan ve tehlikesinden haberdar olmadığı gizemli bir film yapımcısı ile bir anlaşma yapar. Bu anlaşmanın ardından Sarah kendisini hem gizli bir Hollywood tarikatının hem de geri dönüşü olmayan, esrarengiz, acılı ve lanetli bir yolculuğun içinde bulur. Time Magazine’in “Lynch ve Cronenberg birlikte film yapsaydı sonuç Starry Eyes olabilirdi” olarak tanımladığı film, Alex Essoe’nun olağanüstü performansı ile de övgü topluyor.

Oyuncular: Alex Essoe, Amanda Fuller, Noah Segan, Fabianne Therese
Filmin Türü: Korku
Yapım Yılı: 2014
Süre: 98 dakika

Diğer film: Kaçış Yok / No Escape
[nextpage title=”Şeytanın Gözleri”]

kaçış yok

Kaçış Yok / No Escape

Filmin Konusu: 

Amerikalı bir iş adamı çalışmak için gittiği bir Uzak Doğu ülkesinde ailesiyle birlikte kendini bir halk ayaklanmasının ortasında bulur. Hayatta kalmak ve ailesinin yaşamasını sağlamak için elinden gelenin en iyisini yapmalıdır.

Yönetmen: JOHN ERICK DOWDLE
Oyuncular: OWEN WILSON, PIERCE BROSNAN, LAKE BELL
Filmin Türü: Gerilim, Aksiyon
Yapım Yılı: 2015
Süre: 103 dakika

Diğer film: Love & Mercy / Aşk ve Merhamet
[nextpage title=”Kaçış Yok / No Escape”]

aşk ve merhamet

Love & Mercy / Aşk ve Merhamet

Filmin Konusu:

 Aşk ve Merhamet, Beach Boys grubunun kurucularından olan şarkıcı ve söz yazarı Brian Wilson’ın samimi ancak sıra dışı hikayesini konu alıyor. Film Wilson’un sansasyonel, çağ belirleyici müziğinin yanı sıra, kişisel yolculuğunu, olağanüstü başarılarıyla gelen nihai kurtuluşunu inceliyor.

Müzisyenin kendisi ve eşinin işbirliği Aşk ve Merhamet, “Surfer Girl” “Fun, Fun, Fun” ve “Good Vibrations” ve “God Only Knows” şarkılarının yazarı dahi Wilson’un daha önce hiç görülmemiş yönünü ele alıyor. Yaptığı müzik ve oluşturduğu harmoni ile California’nın sonsuz yazlarını anımsatan müziği yaratan bu sorunlu müzik dehasını, oyuncular Paul Dano ve John Cusack canlandırıyor.

Film Wilson’un hayatının 30 yılından fazlasını anlatıyor ve müziğin dışında Wilson’un başa çıkmaya çalıştığı akıl hastalığı ve ilaç bağımlılığını gün yüzüne çıkarıyor, terapisti Eugene Landy (Paul Giamatti) gözetimi altında geçirdiği yılları, ve Melinda Ledbetter (Elizabeth Banks) ile yaşadığı kurtarıcı ilişkisini, eşsiz müzisyenliği bağlamında gözler önüne seriyor.

Yönetmen: Bill Pohlad
Oyuncular: Elizabeth Banks, John Cusack, Paul Giamatti
Filmin Türü: Aşk, Dram, Biyografi
Yapım Yılı: 2014
Süre: 121 dakika

Diğer film: Aşkın Ritmi / We Are Your Friends
[nextpage title=”Love & Mercy / Aşk ve Merhamet”]

aşkın ritmi

Aşkın Ritmi / We Are Your Friends

Filmin Konusu:

Hollywood’da geçen film, kendi geleceğini yaratmak ve büyük bir yıldız olmak isteyen 23 yaşındaki yakışıklı ve hırslı DJ Cole’un (Zac Efron) hikayesini konu alıyor. Cole’un hayatı, kendisini kanatları altına alan karizmatik DJ James (Wes Bentley) ile tanışmasıyla giderek karmaşık bir hal alır. Çünkü Cole, James’in genç ve güzel kız arkadaşına (Emily Ratajkowski) aşık olmaya başlar. Yasak ilişkisinin derinleşmesi ve arkadaşlarıyla arasının eskisi gibi olmaması Cole’u aşk, dostluk, sadakat ve kendisini bekleyen gelecek arasında seçim yapmaya zorlayacaktır. Warner Bros ve Studiocanal’ın yapımcılığındaki romantik dramın kamera arkasında ise MTV’deki programıyla yıldızı parlayanMax Joseph bulunuyor.

Yönetmen: Max Joseph
Oyuncular: Zac Efron, Emily Ratajkowski, Wes Bentley, Shiloh Fernandez, Alex Shaffer, Jonny Weston
Filmin Türü: Dram, Müzikal
Yapım Yılı: 2015
Süre: 96 dakika

Diğer film: American Ultra
[nextpage title=”Aşkın Ritmi “]

AMERICANULTRA_afiş

American Ultra

Filmin Konusu:

Mike ile sevgilisi Phoebe küçük bir kasabada son derece sakin bir hayat sürerken sıkıcı buldukları hayatları olağanüstü bir macerayla şenlecektir. Çift her şeye rağmen hayatlarından memnundur, hatta Mike yakın zamanda sevgilisine evlilik teklifinde bulunmayı planlamaktadır. Ancak çok yakında Mike’ı tanıyan kimsenin bilmediği bir sır her şeyi altüst edecektir: Mike esasında hükümet için çalışan bir gizli ajandır! Üstleri tarafından güvenilirliğine gölge düştüğü gerekçesiyle etiketlenen Mike, çalıştığı birim tarafından etkisiz hale getirilmeye çalışılacaktır. Phoebe’yi de yanına alıp peşindekilerden kaçmak için yollara düşen genç adam tüm becerilerini sergilemek zorunda kalacağı zorlu bir deneyime adım atar.

Aksiyon-komedi türündeki filmde başrollerdeki Jesse Eisenberg ve Kristen Stewart’a Connie Britton, Walton Goggins ve Topher Grace eşlik ediyor. Filmin yönetmeni ise Project X ile sinemaya adım atan Nima Nourizadeh.

Yönetmen: Nima Nourizadeh
Oyuncular: Jesse Eisenberg, Kristen Stewart, Connie Britton
Tür: Aksiyon – Komedi
Süre: 95 Dak.

Diğer film: Geçmişin Laneti / Visions
[nextpage title=”American Ultra”]

geçmişin laneti

Geçmişin Laneti / Visions

Filmin Konusu:

Geçirdikleri trafik kazası sonucunda küçük bir çocuğun ölümüne sebep olan Eveleigh ve David çifti, yaşadıkları travmanın etkilerini üzerinden atmak için küçük bir kasabaya yerleşir. Eveleigh, bir süre sonra evin etrafında korkutucu sesler duymaya ve kimseye kanıtlayamadığı görüntüler görmeye başlar.  Kasabada yaşayanların anlattıkları ile onu dehşete sürükleyen ipuçlarını birleştirerek bir cevap bulmaya çalışan Eveleigh, hem onun hem de doğmak üzere olan bebeğinin hayatını riske atan ölümcül bir labirente sürüklendiğinin farkında değildir.

Ülkemizde büyük bir hayran kitlesi olan Testere serilerinin yönetmenlerinden Kevin Greutert imzası taşıyan filmin başrollerinde alkışı hak eden bir performansa imza atan Isla Fisher (Sihirbazlar Çetesi) ve Anson Mount’a (Non-Stop) Big Bang Theory’den tanıdığımız Jim Parsons kendisini görmeye alışık olmadığımız bir rol ile eşlik ediyor.

Yönetmen: Kevin Greutert
Oyuncular: Isla Fisher, Anson Mount, Gillian Jacobs, Jim Parsons, Eva Longoria
Yapımcı: Jason Blum
İthalat: Calinos Films

Yorumunuz:

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates