Ne oldu?
Anasayfa » Genel » Metal Müzik ve Cazın Birleşimi Ex Eye, 18 Nisan’da SALON Sahnesinde!

Metal Müzik ve Cazın Birleşimi Ex Eye, 18 Nisan’da SALON Sahnesinde!

Metal müziğin avangard hali Colin Stetson ile Salon’da

ABD’li saksofon ve üflemeli çalgılar virtüözü Colin Stetson, Transmission ve People’s Bizarre grupları sayesinde uzunca bir süre caz-rock ile haşır neşir oldu. Tom Waits, Arcade Fire, Feist, Bon Iver, My Brightest Diamond, David Byrne, Sinéad O’Connor, LCD Soundsystem, The National ve Godspeed You! Black Emperor gibi isimlerle birlikte albümler kaydetti ve turnelere çıktı.

2008’de ilk solo albümü ‘New History Warfare Vol.1’ yayımlandı. Bu albümü ‘Vol. 2: Judges’ (2011) ve ‘Vol. 3: To See More Light’ (2013) takip etti. Eleştirmenlerden tam not alan iki albüm de Polaris Müzik Ödülleri’ne aday oldu. 2015’te Arcade Fire’ın kemancısı Sarah Neufeld ile hazırladıkları ‘Never Were the Way She Was’ albümünün turnesi kapsamında Neufeld ile Salon’a ikinci kez konuk oldu. 2016’da ‘Outlaws and Angels’ filminin orijinal müziklerine imza atan Stetson, 2017’de ‘All This I Do For Glory’ başlıklı solo albümünü yayımladı.

Şimdi ise baterist Greg Fox ile ortak projeleri, metal müzikle cazı birleştiren Ex Eye ile üç yıl aradan sonra tekrar Salon sahnesinde.

Konserin biletleri ayakta 55 TL, öğrenci 45 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

Yorumunuz:

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates