Ne oldu?
Anasayfa » Etkinlik-Duyuru » Ebru Sargın’ın Sessizlik isimli performansı Mixer’de!

Ebru Sargın’ın Sessizlik isimli performansı Mixer’de!

Ebru Sargın - Sessizlik Silence

Ebru Sargın – Sessizlik Silence

Performistanbul ve Mixer iş birliği ile gerçekleşecek olan, Ebru Sargın’ın Sessizlik isimli performansı 31 Mayıs Çarşamba günü Mixer’de.

Sessizlik  (Silence),  Ebru  Sargın 31  Mayıs  2017,  19.00­20.00

Mixer Sıraselviler cad. Taksim Sitesi No: 35 Beyoğlu/İstanbul Ücretsiz (Performans alanında kesici maddeler yer alacağından, katılımcıların açık ayakkabı giymemeleri tavsiye edilir)

“Kimse  durup  dururken  tek  başına  gömülmüyordur  belki  de  bu sessizliğe…”

Performistanbul ve Mixer iş birliği ile izleyici ile buluşan Ebru Sargın’ın Sessizlik isimli performansı, bireyin kendini düşünsel anlamda yalnız hissettiği durumlarda ortaya çıkan, Alman siyaset bilimci Nuemann’ın “Suskunluk  Sarmalı” adını verdiği teorisine odaklanıyor. Performans sırasında cam kırıklarının altına yatacak olan  sanatçı, gittikçe ağırlaşan şartlarıyla beraber şehrin kalabalığında birbirimizle nasıl temas ettiğimizi ve ne hissettiğimizi araştırıyor.

Performans sanatçılarını bir araya getiren ve projelerle buluşturan Performistanbul, geçtiğimiz aylarda The Pill, Alan İstanbul, Zilberman Projects­Istanbul, Art On İstanbul, Sanatorium, Razzmatazz (Londra)  ve ilk müze performansını gerçekleştirdiği Pera Müzesi dahil olmak üzere önemli iş birliklerine imza attı. Kurulduğu ilk günden beri düzenlediği 27 performans ile performans sanatını daha fazla izleyiciye ulaştıran Performistanbul, yer alacağı performans, etkinlik ve projelerle önümüzdeki günlerde performans sanatını farklı kitlelerle buluşturmaya devam  edecek.

Web  sitesi: www.performistanbul.org

Facebook:  www.facebook.com/Performistanbul

Instagram:  www.instagram.com/Performistanbul

Yorumunuz:

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates