Ne oldu?
Anasayfa » Doruk Önal » !f İstanbul Günlüğü-1: Green Room/Dehşet Odası

!f İstanbul Günlüğü-1: Green Room/Dehşet Odası

Doruk Önal yazdı.

green room1

Green Room/Dehşet Odası standartları karşılayan ancak çığır açan bir film değil. Beş parasız yollara düşen, küçük bir punk rock grubu, dazlak neo-nazilerin olduğu izbe bir mekânda konser verir. İşleri bitip gitme vakti geldiğinde bir cinayete tanıklık ederler. Bu tanıklık onları hiç istemeyecekleri bir durumun içine sokar.

Dört kişiden oluşan grubumuzu elinde silah olan bir adam ve ölen kızın arkadaşıyla bir odaya kilitlerler. Kapının ardındaysa bu olayı örtbas etmek isteyen işletme sahipleri vardır. Eli silahlı adamın dışarıdaki gruptan olduğunu söyleyeyim.

green room2

Odada kilitli kaldıkları bu andan itibaren içeridekiler ve dışarıdakiler arasındaki gerilimli mücadele başlıyor. Filmin bundan sonrası seyir zevkine kalmış. Açıkçası beklediğim tatmini filmden alamadım. Neredeyse tahmin edilebilir bir sona ve akışa sahip. Yani senaryo biraz patlak vermiş. Elbette bir film mesaj kaygısı gütmek zorunda değil ancak “ana fikir” her neyse pek görünür değil.

Filmin yönetmeni ve senaristi Jeremy Saulnier görsel anlamda fena iş çıkarmamış fakat bunu hikâye için söylemek mümkün değil. Oyuncu performansları da keza akılda kalıcı değil hatta neredeyse sırıtıyor diyebilirim. Kısaca şartları zorlamayan, orta halli bir korku gerilim filmi olmuş. Türü sevenler açısından keyifli olabilir.

Doruk Önal – twitter.com/Sosyokopat

Gelecek Gösterimler:
21 Şubat 2016 16:00
Cinemaximum Budak / CKM Büyük Salon

24 Şubat 2016 21:30
Cinemaximum City’s Nişantaşı Salon 7

27 Şubat 2016 23:59
Beyoğlu Fitaş Salon 4

Filmin konusu, fragmanı ve bilet almak için: TIKLA

Yorumunuz:

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates