Ne oldu?
Anasayfa » Etkinlik-Duyuru » “Hayata Tutunan Çiçekler” sergisi Kanyon’da!

“Hayata Tutunan Çiçekler” sergisi Kanyon’da!

kanyon sergi

17-26 Kasım tarihleri arasında, Kanyon’da Bahar Korçan’ın küratörlüğü ve TEMA vakfının katıkıları ile, daha yaşanılabilir bir dünya için soyu tükenmekte olan nadir endemik bitkilere sahip çıkıp farkındalık yaratacak “Hayata Tutunan Çiçekler” sergisi gerçekleşecek.

Yeşile ve sürdürülebilirliğe önem veren duruşu ile öne çıkan Kanyon, çevre sorunlarının çözümüne katkıda bulunacak bir projeye imza atıyor. “Hayata Tutunan Çiçekler” sergisi Bahar Korçan’ın küratörlüğü ve Tema’nın desteği ile her biri bulunduğu bölge itibari ile dokunaklı hikayelere sahip 18 endemik bitkiyi farklı enstelasyonlarıyla Kanyon misafirlerine anlatacak. Sergiyi gezen Kanyon misafirleri www.hayatatutunanciceklerkanyonda.com web sitesi üzerinden TEMA vakfına bağışta bulınarak endemik bitkilerin korunmasına yardımcı olabilecekler.

Türkiye’nin en güzel ve gösterişli Allium türü olan Allium Karamanoglui, Artvin Kuduz Otu olarak da bilinen Alyssum Artvinense Busch, mitolojik hikayelere konu olan Asperula Sintenisi, ismini Fransız ressamı Claude Aubriet’ten alanAubrieta Olympica, Somkavgalaz olarak bilinen naif bitkilerden Centaurea Amanicola, Çatalca Peygamber Çiçeği olarak bilinen, papatyagillerin en ilgi çekici çeşidi olan Centaurea hermannii F. Hermann, doğal yetişme alanı İstanbul olan Cirsium Polycepalum, Türkiye’de Kedigözü olarak bilinen Ophrys Fusca, bir orkide çeşidi olan Ophrys isaura, sahlep yapımında kullanılan, Likya orkidesi olarak bilinen ve dünyada sadece Antalya’nın Kaş ilçesinde bulunan Ophrys Lycia ve Tez Lale olarak da bilinen Tulipa praecox gibi soyu tükenmekte olan nadir endemik bitkilerin Bahar Korçan’ın tasarımları ile geri dönüşümlü maddeden yapılmış heykelleri Kanyon misafirlerinin beğenisine sunulacak.

Bu sıra dışı sergiyi görmek, endemik bitkiler hakkında bilgi sahibi olarak TEMA vakfına destek olmak isteyen herkesi 17-26 Kasım arasında Kanyon’a bekliyoruz.

Yorumunuz:

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates