Ne oldu?
Anasayfa » Genel » J. Bernardt, 23 Mayıs’ta SALON Sahnesinde!

J. Bernardt, 23 Mayıs’ta SALON Sahnesinde!

Modern indie melodiler ve şairane vokallerle J.Bernardt Salon’un konuğu

Belçikalı indie rock grubu Balthazar’ın gitar vokali Jinte Deprez’ın solo projesi J. Bernardt, 2004’te 18 yaşındayken Maarten Devoldere, Patricia Vanneste, Joachim Quartier ve Christophe Claeys ile Balthazar’ı kurdu. Ekip, birçok yerel yetenek yarışmasını kazandı, Pukkelpop ve Rock Werchter gibi festivallerde sahne aldıktan sonra 2010’da ilk albüm “Applause”u yayımladılar.

Ardından Paradiso’da sahne aldılar. The Joy Formidable, Editors ve dEUS’a Avrupa turnelerinde eşlik eden ekip, “Applause” ve “Rats” albümleri Müzik Endüstrisi Ödülleri’nde “Yılın En İyi Albümü” ödülünü aldı. “Rats”in miksini The Strokes, Devendra Banhart gibi devleri özgeçmişine yazan Noah Georgeson gerçekleştirdi. 2015 tarihli albüm “Thin Walls”un prodüktörü ise Blur ve Depeche Mode’un da prodüktörü olan Ben Hillier idi. Balthazar’ın yeni işlere çok kısa bir ara verip yan projeleriyle ilgilenmeye çalıştığı süreçte Jinte Deprez, solo projesini hayata geçirdi. “Calm Down”, “On Fire” gibi ikisi de hite dönüşen teklilerin ardından 2017’de “Running Days” adlı albümünü yayımladı.

Grubuyla 2013’te İstanbul’u ziyaret ettikten sonra bu kez J. Bernardt olarak ilk defa Salon’a konuk olacak. 23 Mayıs Çarşamba akşamı gerçekleştirilecek konserinin biletleri ayakta 50 TL, öğrenci 40 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

Yorumunuz:

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates