Ne oldu?
Anasayfa » Genel » José González Ve Okay Temiz’in Projesi Oriental Wind Salon’un Bu Haftaki Konukları

José González Ve Okay Temiz’in Projesi Oriental Wind Salon’un Bu Haftaki Konukları

José González çarpıcı, duygusal ve bir o kadar güçlü parçalarıyla Salon sahnesini devralıyor

18 Ocak Perşembe, 21.30 & 19 Ocak Cuma, 22.00

Arjantin kökenli İsveçli şarkıcı, söz yazarı José González, hardcore gruplarında çalarak başladığı müzik kariyerinde ani bir karar değişikliği yaparak indie-folk’a yöneldi. İlk teklisini 2003’te yayımladıktan sonra ‘Veneer’ başlıklı, onu dünya çapında bilinirliğe kavuşturacak ilk albümünü çıkardı.

Ardından bir diğer İsveçli grup The Knife’ın “Heartbeats”, Massive Attack’ten “Teardrop”, Joy Division’ın “Love Will Tear Us Apart”ı gibi birbirinden farklı türlerden parçalara yaptığı yorumlarla iyice sevildi. Richard Dawkins okumalarından aldığı ilhamla 2007’de ikinci albümü “In Our Nature”ı yayımlayan González, 2010 tarihli, bolca ödüllü bilgisayar oyunu Red Dead Redemption için bestelediği “Far Away” adlı şarkı ile Spike Video Game Awards’tan En İyi Şarkı ödülünü kazandı. Şarkıları birçok popüler televizyon dizisine ve reklamına renk katan sanatçı, bir diğer projesi Junip ile iki albüm yayımladıktan sonra 2015’te yayımladığı ‘Vestiges & Claws’ albümüyle hayranlarıyla hasret giderdi.

Konserin biletler ayakta 80 TL, öğrenci 60 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

Okay Temiz dünya müziğini caz doğaçlamalarıyla zenginleştiren ekibiyle bir kez daha hayranlarının karşısında

20 Ocak Cumartesi, 21.30

1970’lerin başında Türkiye’nin önde gelen caz sanatçılarından, vurmalı çalgılar ustası, tek kişilik bir stüdyo ve bir eğitmen olan Okay Temiz tarafından kurulan Oriental Wind, müzisyenin caz müziğini doğaçlamayla birleştirirken Türk folklörü ve sufi müziğinden ilham alan projesi olarak hayata geçti.

İskandinavya ve Avrupa’nın tanınmış caz müzisyenlerini bir araya getiren Okay Temiz, henüz “dünya müziği” kavramı bilinmiyorken senelerce bu müziği grubuyla icra etti. Temiz’in kendi geliştirdiği özel yapım dümbuka, zil ağaçları, magic pyramit, su telefonu, kalimba, quicca, çelik mala, elektrik berimbao gibi enstrümanları kullanırken dünya çapında büyük beğeni toplayan ekip, bugüne dek 3600’den fazla performansa imza attı. Saksofonda Çağdaş Oruç, bas klarnette Oğuz Büyükberber, basta Andreas Metzeler, klavye ve piyanoda Tom Temiz ve de davul ile perküsyonda Okay Temiz’den oluşan, 300’den fazla festivale katılıp, altı albüm kaydeden Oriental Wind şimdi Salon’da.

Konserin biletler masa 45 TL, ayakta 35 TL, öğrenci 25 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

Yorumunuz:

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates