Ne oldu?
Anasayfa » Genel » Laura Misch, Iceage ve Adamlar, Bu Hafta SALON’da!

Laura Misch, Iceage ve Adamlar, Bu Hafta SALON’da!

Salon, saksafonu, synthesizer’ı ve güçlü sesiyle elektronikayı cazla harmanlayan Londralı sanatçı ve prodüktör Laura Misch, Türkiye’de ilk kez sahne alacak Danimarkalı punk grup Iceage’i ve alternatif rock sahnesinin sevilen ismi Adamlar’ı ağırlıyor. Audioban Selects kapsamında ise Iceage’den önce ise Ankaralı Rock’n Roll üçlüsü Al’York Salon’da sahne alacak.

Salon’a önümüzdeki hafta Filmekimi Partisi: IRIS, kozmik cazın öncülerinden Idris Ackamoor ve kült projesi The Pyramids, akordeonun deneysel, alışılmadık ve kesinlikle büyüleyici yüzünü yansıtan üretimleriyle, İsviçreli akordeon sanatçısı Mario Batkovic konuk olacak.

Salon’un yeni sezon programında yer alan sanatçıların şarkılarından oluşturulan çalma listesi,https://open.spotify.com/playlist/7mDQKEFACq59Eoid6sy7l3?si=HvZDY9f0QluV3tq0Yy0rgg ve www.applemusic.com/saloniksv adresinden takip edilebiliyor.

Elektronika ve cazı harmanlayan Laura Misch Türkiye’de ilk kez Salon’da

Laura Misch, 2016 yılında ilk kısaçaları Shaped by Who We Knew’i yayınladı. Londra’nın son yıllarda cazın yeni çağına yön veren, türün kalıplarını genişleten, sınırları olmayan deneysel caz sahnesinde kucak açılan bu kısaçalar, müzik gurusu Gilles Peterson’ın da dikkatini çekti. BBC Radio 6 Music, BBC Radio 1 ve Jazz FM’de kendisine bolca yer buldu. Yapımcılığını kendi üstlendiği ilk albümü Playground’u 2017 yılının Mayıs ayında yayımladı. Albümün isminin hakkını verircesine beat’lerini saksafonuyla ahenklendiren, deneysel yaklaşımıyla müziği kendi oyun alanına dönüştüren Laura Misch, 2018 yılında yayımladığı teklisi Lagoon’la başarısını bir sonraki seviyeye taşıdı. Khruangbin’le çıktığı Avrupa turnesini End of the Road, Visions, All Points East, Meadows in the Mountains, Oslo Jazz Festival ve Blue Dot gibi önemli festivallerdeki performansları izledi. İkinci albümü Lonely City’yi bu yılın Mayıs ayında yayımladı. Son olarak Michael Kiwanuka’yla ortak çalısması Money ile çokça konuşulan, başarılarının ardı arkası kesilmeyen erkek kardeşi Tom Misch’le birlikte kaydettiği Follow isimli şarkı, milyonlarca dinlenme sayısına ulaşan Laura Misch, 3 Ekim Perşembe günü saat 21.30’da Salon’da. Laura Misch konserinin biletleri ayakta 70 TL, öğrenci 55 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

Geniş punk paleti ile Danimarkalı Iceage, Birlikte Güzel’in desteğiyle Salon’da

Iceage, Johan Suurballe Wieth, Dan Kjær Nielsen, Elias Bender Rønnenfelt ve Jakob Tvilling Pless’ten oluşan kadrosuyla 2008 yılında müzik sahnesine girdi. Grup kurulduğunda, üyelerinin yaş ortalaması sadece 17 olmasına rağmen müzik konusundaki yetenekleri de o kadar yüksek olan dörtlü, New Brigade isimli ilk albümünü 2011 yılında yayımladı. 2013 yılında sofistike ve sert ikinci albümleri You’re Nothing’i yayımladılar. Post-hardcore sahnesinden izler taşıyan bu albümle ABD’de de hayran kitlesi edindiler ve ünlü bağımsız plak şirketi Matador Records’la anlaştılar. Üflemeli ve tuşlu çalgıların bulunduğu üçüncü albümleri Plowing Into the Field of Love, 2014 yılında Matador etiketiyle yayımlandı. Bu albümün ardından, Rønnenfelt’in Marching Church isimli projesine ağırlık vermesi dolayısıyla uzunca bir süre müzik sahnesinden uzak kalan ekip, 2018 yılında yayımlanan dördüncü ve şimdilik son Iceage albümü Beyondless ile geri döndü. Ünlü Japon çiçek sanatçısı Makoto Azuma’nın enstalasyonlarından oluşan sahneleriyle daha da vurucu hale gelen canlı performanslarını, geçtiğimiz Haziran ayında Güney ve Kuzey Kore sınırında gerçekleşen DMZ Peace Train isimli festivale taşıyan Iceage, Türkiye’deki ilk konserini 4 Ekim Cuma gecesi saat 23.15’te Salon’da verecek.

Iceage’den önce Audioban Selects kapsamında son iki yıldır kulaktan kulağa yayılan ve övülen canlı performansıyla adı sık sık duyulan üçlü Al’York, rock’n’roll’u saat 22.00’da Ankara’dan Salon sahnesine taşıyacak. Bugüne kadar The Ringo Jets ve Eskiz gibi yerli gruplarla beraber çalan grup, Hanni El Khatib’in alt grubu olarak da sahne aldı. Çeşitli festival sahnelerine de konuk olan üçlü, yayımladığı iki EP’nin ardından, geçtiğimiz temmuz ayında Jacques Dutronc cover’ı Le Responsable’ı paylaştı.

Iceage / Audioban Selects: Al’York konserinin biletleri konserinin biletleri ayakta 60 TL,  öğrenci 45 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

Alternatif rock sahnesinin sevilen ismi Adamlar Salon’da

2014 tarihli “Eski Dostum Tankla Gelmiş” albümüyle yerli sahneye hızlı bir giriş yaptılar. Büyük mekânların, geniş festivallerin aranan gruplarından birine dönüştüler. 2016’da ikinci albüm “Rüyalarda Buruşmuşuz”u yayımladılar. Müzikleri rock temelli olsa da reggae, Anadolu pop öğelerine de rastlanabilen şarkıları konserlerinde hep bir ağızdan söyleniyor. Dinamik canlı performanslarıyla izleyicilerine her konserlerinde hareketli ve eğlenceli birkaç saat vaat ettiler, sözlerinde hep durdular. Geçtiğimiz Nisan ayında, müzikal tarzlarında iyiden iyiye olgunlaştıkları albümleri “Dünya Günlükleri”ni yayımladılar. Her konserlerini tıklım tıklım dolduran grup, 2018 Kasım’ındaki buluşmanın ardından 5 Ekim günü saat 22.30’da bir kez daha Salon’da. Adamlar konserinin biletleri ayakta 60 TL, öğrenci 45 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

Yorumunuz:

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates