Ne oldu?
Anasayfa » Genel » Mammal Hands, 8-9 Mayıs’ta SALON Sahnesinde!

Mammal Hands, 8-9 Mayıs’ta SALON Sahnesinde!

8 Mayıs Çarşamba & 9 Mayıs Perşembe

Kapı: 21.00 Konser: 21.30

Oturmalı, masalı 80 TL, Ayakta 60 TL, Öğrenci 45 TL

Piyanoda Nick Smart, davul ve tablada Jesse Barrett, saksafonda Jordan Smart’tan oluşan İngiliz caz, folk, ambient ve elektronika grubu Mammal Hands, Jesse’nin başta tabla ustası Sirishkumar Manji olmak üzere şaman geleneğinden ödünç aldığı ritmik ve melodik altyapılarla hipnotik tesiri arttırdılar, caz harmonileri ve güncel klasik müzikle boyut değiştiren bir John Coltrane etkisi yarattılar.

İlk albümleri ‘Animalia’yı 2014’te, ikinci albümleri ‘Floa’yı 2016’da piyasaya sürdüler. Londra King’s Palace’taki konserlerinden Haldern Pop Festivali, ELBJAZZ ve Montreal Caz Festivali’ndeki dudak uçuklatan performanslarına, caz müziğin ses coğrafyasına bomba gibi düştüler. Sufi ve şaman geleneğinden Afro-trans’a, İrlanda ve Doğu Avrupa halk müziklerinden Philip Glass’a uzanan eklektik tarzlarıyla bir nevi dünya müziğini kucakladılar. Son albümleri ‘Shadow Works’ü 2017 yılında yayımladılar.

2018’i üç şarkılık kısa çalar ‘Becoming’le dolduran grup, 2016 ve 2017’deki bütün biletleri tükenen iki konserin ardından, aradan geçen iki yılın özlemini gidermek için Mayıs’ta iki gün üst üste Salon’a konuk oluyor.

Yorumunuz:

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates