Ne oldu?
Anasayfa » Genel » Minimalismus+: Stimming x Lambert Konseri 17 Mart’ta SALON’da!

Minimalismus+: Stimming x Lambert Konseri 17 Mart’ta SALON’da!

Lambert x Stimming techno ve avangart klasiklerden oluşan “Exodus” ile elektronik müzik tutkunları için sahnede

Diynamic Music’in kıdemli prodüktörü Stimming ile piyanist ve besteci Lambert’in ortak projesi Stimming x Lambert, elektronik müzikten vazgeçmeyenler için Salon’a geliyor. 10 yaşında keman, piyano ve davul çalmaya başlayan, 16 yaşında elektronik müzik prodüksiyonlarına imza atan Martin Stimming, 19 yaşında Hamburg’a taşındı ve burada kült prodüktörler Solomun ve Adriano; ayrıca yeni kurdukları Diynamic Music ile tanıştı.

Kısa sürede gece kulüplerinin vazgeçilmez isimlerinden biri haline geldi. Lambert ise sahneye Sardunya yapımı boğa maskesiyle çıkan, caz piyano aşığı bir piyanist ve besteci olarak tanınıyor. 2014’te Berlin bazlı plak şirketi Staatsakt etiketiyle yayımlanan ilk albümünün mix ve düzenlemesinin altında Nils Frahm imzası olunca dikkatleri iyice üzerine çekti. Solo avangart piyano çalışmalarına devam eden Lambert’ın Stimming ile tanışmasıyla ortaya ‘Exodus’ başlıklı, minimal techno ve avangart klasik esintiler içeren bir albüm çıktı.

Albümün turnesi kapsamında Salon sahnesindeler. Kiasmos seviyorsanız bu ikiliye bayılacaksınız. minimalismus+ kapsamında, 17 Mart Cumartesi akşamı 22.30’da başlayacak etkinliğin biletleri ayakta 55 TL, öğrenci 45 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

Yorumunuz:

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates