Ne oldu?
Anasayfa » Etkinlik-Duyuru » Müzik Bayramı bomontiada’da Kutlanıyor! (14-15-16 Haziran)

Müzik Bayramı bomontiada’da Kutlanıyor! (14-15-16 Haziran)

fetedela4

FRANSA’DAN GELEN MÜZİK BAYRAMI RÜZGARI 3 GECE BOYUNCA BOMONTİADA’DA ESECEK

İlk kez Fransa öncülüğünde başlayan Müzik Bayramı etkinliği, 35 yıldan bu yana Fransa’nın tüm kentlerinde ve dünyanın birçok ülkesinde kutlanıyor. İstanbullu müzikseverler ise bu yıl müzik bayramını 14-15-16 Haziran tarihlerinde 3 akşam 3 farklı konserle kutluyor olacak. İstanbul Fransız Kültür Merkezi ve Babylon işbirliğiyle bomontiada’da 14-15-16 Haziran tarihlerinde saat 21:30’da ücretsiz olarak gerçekleşecek konserlere sırasıyla Anadolu ve Balkanlar’dan gerçek bir bayram havası estirecek Kolektif İstanbul grubu, Fransa-Türkiye arasında bir müzik köprüsü kuran “Yer Bakır” projesi ile Titi Robin ve son akşam ise neşe dolu müzikleriyle Fransa’dan La Caravane Passe sahne alacaklar.

kolektif istanbul2

  • KOLEKTİF İSTANBUL

14 Haziran Çarşamba, 21:30 @ bomontiada

Kolektif İstanbul sizi bir bayram havasına davet ediyor ! Düğün ve Türkiye ve Balkanlar’ın bayram müzikleri repertuarlarını doğaçlamaya da geniş bir alan bırakarak yorumlayan Kolektif İstanbul sürükleyici melodiler ve funk ve caz tınılarıyla dolu bir müzik akşamı vadediyor. Adında taşıdığı İstanbul gibi kozmopolit olan grup Fransa’da La Ferme du Buisson, Théâtre du Chatelet ve Petit Bain’de sahne aldı.

Etkinlik ücretsizdir. www.ifturquie.org/events/kolektif-istanbul/

titi robin

  • “YER BAKIR” – TITI ROBIN

15 Haziran Perşembe, 21:30 @ bomontiada

Özlem TANER, şan / Hüseyin YALÇIN, kemençe / Burcu YANKIN, perküsyon / Sinan ÇELİK, kaval / Titi ROBIN, gitar, buzuki / Guillaume DUBOIS, ses reji

Titi Robin, yakın dostu büyük yazar Yaşar Kemal’in başyapıtlarından biri olan « Yer Demir Gök Bakır » romanına gönderme yapan « Yer Bakır » adlı yeni bir projeye imza attı. Beşiği Anadolu toprakları olan bu projenin tanıtımı için Titi Robin ve 4 müzisyen yol arkadaşı Türkiye turneleri kapsamında istanbul’da Müzik Bayramı vesilesiyle bir konser verecekler.

Etkinlik ücretsizdir. www.ifturquie.org/events/titi-robin/

lcp

  • LA CARAVANE PASSE

16 Haziran Cuma, 21:30 @ bomontiada

2001 yılında kurulan La Caravane Passe 15 yıldır Avrupa’nın ve dünyanın en büyük sahnelerinde turneler gerçekleştiriyor. Sanseverino, Rachid Taha, Marko Markovic, Stochelo Rosenberg, ve Tom Fire gibi isimlerle çalışan grup, güncel müzik (rock, hip-hop, ragga) ile gelenekseli harmanladıkları kendi köklerine sadık kalarak farklı müziklere imza atıyor. 2016 Aralık ayında XXF Very Very French festivali kapsamında gerçekleştirdikleri eğlenceli konserle İstanbullu müzikseverlerin büyük beğenisini kazanan grup bu kez Müzik Bayramı vesilesiyle yeniden İstanbul’da.

Etkinlik ücretsizdir. www.ifturquie.org/events/la-caravane-passe/

 

Yorumunuz:

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates