Ne oldu?
Anasayfa » Genel » Naim Dilmener ve Tuna Kiremitçi, Ecza Dolabı, Elif Çağlar ve Girls in Airports Bu Hafta Salon’da!

Naim Dilmener ve Tuna Kiremitçi, Ecza Dolabı, Elif Çağlar ve Girls in Airports Bu Hafta Salon’da!

Naim Dilmener ve Tuna Kiremitçi ile ünlü-hayran ilişkisi üzerine bir sohbet

Salon ve Doğan Kitap işbirliğiyle düzenlenen söyleşiler dizisinin bu defa konukları müzik yazarı ve koleksiyoner Naim Dilmener ile yazar ve müzisyen Tuna Kiremitçi. Türkçe pop denince akla gelen ilk isimlerden, müzik eleştirmeni ve koleksiyoner Naim Dilmener ile hem yazar, hem müzisyen kimliğiyle iki disipline de dokunan Tuna Kiremitçi, Dilmener’in Doğan Kitap üzerinden yayımlanan “Obsesyon” başlıklı kitabından yola çıkan ve ünlü-hayran ilişkisine değinen bu sohbette buluşuyor. 24 Nisan Salı akşamı gerçekleştirilecek söyleşiye katılmak için rezervasyon.iksv.org adresinden rezervasyon yapılması gerekmektedir.

 

Ecza Dolabı eskimeyen rock parçalarını Salon’a taşıyor

Kalplerde yer edinmiş, zamansız şarkılara yeni bir tat veren müzik grubu Ecza Dolabı, 1960’lardan günümüze popüler rock ağırlıklı parçalar ve sevilen yerli-yabancı şarkıları yorumluyor. Profesyonel yaşamın çeşitli kademelerinde çalışan ve müziğe, iş yaşamlarıyla aynı keyif ve ciddiyetle yaklaşan müzisyenleri bir araya getiriyor. Çalışmalarına 2010’da başlayan ekip, özellikle sosyal sorumluluk projelerine destek amacıyla müzikseverleri coşku dolu birçok konserde buluşturdu. İş konuşmadan birlikte prova yaptı, üretti, eğlendi, keyif aldı ve aldırdı. Ecza Dolabı bu kez İKSV yararına gerçekleştireceği konseriyle unutulmaz bir gece yaşatmak üzere Rock kökenli zamansız parçalarla Salon sahnesinde olacak. Gitar ve vokalde Erdal Karamercan, vokalde İlkay Akalın,  perküsyonda Ahmet Sevük, davulda Mert Kokulu, akustik gitarda Baran Karadeniz, solo gitarda Ergin Uluşahin, bas, gitar ve vokallerde Özgün Canbazoğlu, klavyede Adem Gülşen ve saksafonda Muzaffer Uyar’dan oluşan Ecza Dolabı’nın 27 Nisan Cuma akşamı gerçekleştirilecek konserinin biletleri ayakta 40 TL, öğrenci 30 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

 

Elif Çağlar yepyeni albümü “The Art of Time” dan parçalarla Salon sahnesinde

Caz müzisyeni, besteci Elif Çağlar, İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nde Caz Kompozisyonu eğitimi aldı. Timur Selçuk ile kompozisyon teknikleri çalıştı. Queens College’da caz performansı yüksek lisansı yaptı. İlk albümü 2010’da yayımlanan Elif Çağlar, 2013’te Chicagolu blues ustaları Jimmy Burns ve Katherine Davis ile bir albümde çalıştı. Aaron Parks, Harish Raghavan, Eric Harland, İlhan Erşahin, İmer Demirer ve Cenk Erdoğan’ın da konuk olduğu yeni albümü ‘Misfit’in tanıtım konserini Salon’da gerçekleştirdi. Şimdi de yepyeni albümü “The Art of Time”dan parıldayan şarkılarıyla 28 Nisan Cumartesi akşamı Salon’da. Konserin biletleri ayakta 40 TL, öğrenci 30 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

 

Girls in Airports Uluslararası Caz Günü’nde sınır tanımayan müzikal seçkisini paylaşmak için Salon’da

Caz, indie ve folk’u birleştiren Danimarkalı grup Girls In Airports 2011’den bu yana beş albüm yayımladı. Coğrafi sınırlara ve türlere bağlı kalmayan, doğaçlama odaklı işleri büyük takdir topladı. 2017’de Almanya’da gerçekleşen üç konserlerinin canlı kayıtlarından oluşan son albümleri grubun büyüleyici canlı performanslarına mükemmel bir referans. ‘All About Jazz’ dergisine göre yaptıkları müzik; King Crimson’ın pastoral dokuları, Pink Floyd’un erken enstrümantal dönemleri, Brian Eno’nun atmosferik alanları ve Donny McCaslin’in Bowie’nin veda albümü ‘Blackstar’daki karanlık saksofonlarının bir sentezi. Girls in Airports, Uluslararası Caz Günü’ne özel bir konserle Garanti Caz Yeşili kapsamında 30 Nisan Pazartesi akşamı Salon’da olacak. Konserin biletleri ayakta 55 TL, öğrenci 45 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

 

Biletler satışta

Konserlerin biletleri, Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir. (İKSV ana gişesi Pazar hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında açıktır.) Öğrenci biletleri ana gişe İKSV’den temin edilebilir, etkinlik kapasitesi el verdiği sürece öğrenciler sınırsız sayıda indirimli bilet satın alabilirler.

Yorumunuz:

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates