Ne oldu?
Anasayfa » Etkinlik-Duyuru » RAMPA Sanatçıları MAXXI Müzesi’nde!

RAMPA Sanatçıları MAXXI Müzesi’nde!

Nilbar-Gures-2014-Rose-Of-Sapatao-photo-by-by-Marcos-Gorgatti-1

RAMPA İstanbul sanatçılarından Vahap Avşar, Hera Büyüktaşçıyan ve Nilbar Güreş MAXXI 21. Yüzyıl Sanatları Ulusal Müzesi’nde!

11 Aralık 2015 ve 1 Mayıs 2016 tarihleri arasında, Roma’da yer alan MAXXI Müzesi’nde gerçekleşecek karma sergi ISTANBUL: PASSION, JOY, FURY kapsamında yer alacak sanatçılar arasında RAMPA’dan Vahap Avşar, Hera Büyüktaşçıyan ve Nilbar Güreş de bulunuyor.

2013, Road to Arguvan, single channel video, 00.02.18 (videostill)

Hou Hanru, Ceren Erdem, Elena Motisi ve Donatella Saroli küratörlüğünde gerçekleşecek ISTANBUL: PASSION, JOY, FURY sergisi, doğu ve batı dünyaları arasında bir köprü olarak görülen günümüz Türkiye’sinin dinamikleri, geçirdiği değişimler ve kültürel beklentileri konularına değiniyor. Sergi, Gezi Parkı protestolarından başlayarak, beş önemli tema üzerinde duruyor: kentsel dönüşüm; politik çatışmalar; yaratıcı üretim modelleri; jeopolitik öncelikler; umut.

48 sanatçı ve mimarın katılımıyla gerçekleşecek sergide, Rampa’dan Vahap Avşar ‘Arguvan’a Yol’ videosu; Hera Büyüktaşçıyan ‘In Situ’ yerleştirmesi; Nilbar Güreş ise ‘Ziyaretçi ve Bahçedeki’, ‘Webcam Sex; Voyeur’, ‘Kendi Kendinin Kızlığını Bozma’ kolajları; Çırçır serisinden ‘Toplanma’ ve ‘Ön Balkon’,; ‘TrabZONE serisinden ‘Başüstü’ fotoğrafları, ‘Sapatão’nun Gülü’, ‘Çeyiz’ ve ‘Doğal Rakip (Pembe-Yanardöner)’ yerleştirmeleriyle yer alacak.

Hera-Buyuktaciyan-In-Situ

MAXXI Hakkında

Ünlü mimar Zaha Hadid’in Roma için tasarladığı 21. Yüzyıl Çağdaş Sanat Müzesi MAXXI, çarpıcı mimarisiyle, 2010 yılında RIBA Styling ödülünün sahibi olmuştu. 2013 yılından beri, Sanat Direktörlüğünü Hou Hanru’nun yaptığı müze, sergiler dışında bir çok atölye çalışması, konferans, performans ve gösteriye ev sahipliği yapıyor. Bütün bunların ötesinde MAXXI, kültürel alanda yaratıcılık ve güncel üretimler için çalışma, araştırma ve üretim merkezi olmasıyla dikkat çekiyor.

Biyografiler

Vahap Avşar

www.rampaistanbul.com/artist/vahap-avsar

Hera Büyüktaşçıyan

www.rampaistanbul.com/tr/artist/hera-buyuktasciyan

Nilbar Güreş

www.rampaistanbul.com/tr/artist/nilbar-gures

Önemli Linkler
www.fondazionemaxxi.it
www.rampaistanbul.com
facebook.com/Rampaistanbul
twitter.com/rampaistanbul
vimeo.com/rampaistanbul
instagram/rampaistanbul

Yorumunuz:

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates