Ne oldu?
Anasayfa » Etkinlik-Duyuru » Tayfun Pirselimoğlu’nun ‘Saç’ Filmi Levent Kültür Merkezi’nde!

Tayfun Pirselimoğlu’nun ‘Saç’ Filmi Levent Kültür Merkezi’nde!

TAYFUN PİRSELİMOĞLU “SAÇ” FİLMİYLE BU HAFTA “HER CUMA YENİ SİNEMA”DA

saç film 2

Yeni Sinema Hareketi ve Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen, “Her Cuma Yeni Sinema” etkinliği kapsamında, Tayfun Pirselimoğlu’nun “Saç” filmi bir hafta boyunca Levent Kültür Merkezinde.

“Tarlabaşı’nda perukçuluk yapan Hamdi, yalnız yaşayan bir adamdır. Eski bir arabadan başka hiçbir şeyi yoktur. Günlerini ve gecelerini, aynı zamanda evi olan dükkânından sokağa bakarak, gelip geçen arabaları ve karşı kaldırımda bekleyen fahişeyi izleyerek geçirir. Yakında kanserden öleceğini bilen Hamdi’nin tek isteği, ölmeden önce uzaklara gidebilmektir. Aradığı ülkenin Brezilya olduğuna karar verir ancak Brezilya müzikleri dinlemekten de öteye gidemez. Bir gün dükkânına saçlarını satmak isteyen Meryem gelir ve Hamdi’nin dünyası değişir. Bastıramadığı bir güdüyle Meryem’i takip etmeye başlar. Bir süre sonra Meryem de takip edildiğini fark eder ve olaylar karmaşık bir hal alır…”

Yönetmenliğini Tayfun Pirselimoğlu’nun yaptığı ‘47. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü’nü Kavşak filmiyle paylaşan “Saç”, Görüntü Yönetmeni Ercan Özkan’a da ’En İyi Görüntü Yönetmeni’ Ödülü’nü kazandırdı. Ayrıca 30. İstanbul Film Festivali’nde ‘En İyi Film’, ‘En İyi Yönetmen’ ve ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödüllerine layık görüldü.

Tayfun Pirselimoğlu’nun son uzun metraj filmi olan “Saç”ın başrollerinde Ayberk Pekcan, Nazan Kesal ve Rıza Akın yer alıyor.

07 Şubat 2014 cuma günü, saat 19.00’da gerçekleşecek olan gösterimin ardından film ekibi izleyicilerin sorularını yanıtlayacak

Adres:Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu Çalıkuşu Sok. No:1
Levent- Beşiktaş Levent Kültür Merkezi: 0212 325 73 71

Yorumunuz:

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates