Ne oldu?
Anasayfa » Etkinlik-Duyuru » Türk-Fransız İnovasyon Günleri 2017 “AKILLI ŞEHİRLER”

Türk-Fransız İnovasyon Günleri 2017 “AKILLI ŞEHİRLER”

Türk – Fransız İnovasyon Günleri 2017 Aralık ayında!

Tarih ve Yer:

4 Aralık 2017 / İTÜ ARI TEKNOKENT

6 Aralık 2017 / ODTÜ TEKNOKENT

Fransa’nın Türkiye Büyükelçilği tarafından düzenlenen Türk-Fransız İnovasyon Günleri 2017 Aralık ayı başında « Akıllı Şehirler » başlığı altında düzenleniyor.

4 Aralık’ta İTÜ ARI TEKNOKENT ve 6 Aralık’ta ODTÜ TEKNOKENT’de düzenlenecek İnovasyon Günleri’nin açılışı Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Charles Fries ve  İTÜ Rektörü Prof.Dr. Mehmet Karaca’nın birlikte katılacakları bir törenle yapılacak.

İlki 2015 yılında gerçekleşen ikinci Türk-Fransız İnovasyon Günleri 2017 Fransa ve Türkiye’den bilim insanları, girişimciler, özel sektörden uzmanlar, girişim finansmanı uzmanları ile bakanlık ve belediye yöneticilerini bir araya getirecek.  «Akıllı Şehirler » teması altında buluşacak olan uzmanlar 2 gün boyunca oturumlar, yuvarlak masa toplantıları ve B2B görüşmeler yolu ile bilgi alışverişinde bulunacak.

Fransa’dan sektörün önde gelen uzmanlarının ve bilim insanlarının katılacağı İnovasyon Günleri boyunca «Akıllı Şehirler » teması küresel boyutta ele alınacağı gibi enerji, akıllı elektrik şebekeleri, ulaşım ve hareketlilik, açık kaynak ve girişim finansmanı gibi özel konular ele alınacak ve Türk – Fransız işbirliği için yeni adımlar atılacak.

İTÜ ARI TEKNOKENT ve ODTÜ TEKNOKENT evsahipliğinde ve Fransa Büyükelçiliği’nin ve Türkiye Fransız Kültür Merkezi’nin organizasyonu ile gerçekleşecek etkinliklerin sponsorluğu Alstom, Renault ve Thales tarafından yapılıyor.

Detaylı bilgi ve program için www.ftinnovationdays2017.com

Yorumunuz:

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates