Ne oldu?
Anasayfa » Genel » Wooden Shjips, 16 Mart’ta SALON Sahnesinde!

Wooden Shjips, 16 Mart’ta SALON Sahnesinde!

Saykedelik rock’ın sakin ve atmosferik melodileriyle Wooden Shjips hayranlarıyla Salon’da buluşuyor

Vokal ve gitarlarda Erik “Ripley” Johnson, basta Dusty Jermier, klavyede Nash Whalen ve davullarda Omar Ahsanuddin ile dört kişilik bir saykedelik rüya takımını andıran Wooden Shjips, San Francisco’da müzik yapmaya başladı. Dörtlü, kendi adlarını taşıyan ilk albümlerini 2007’de yayımladı, o günden bugüne saykedelik rock’ı günümüze taşıyan şarkılarını beş albümde topladılar.

Grup üyeleri, Velvet Underground ve Neil Young’ı, ayrıca 60’lar saykedelik sahnesini esin kaynakları arasında gösteriyor. Beş yıllık bir aradan sonra, geçtiğimiz Mayıs’ta yayımladıkları ‘V’, Ripley’nin 2017 yazında, siyasi karamsarlığın ve rekor kıran sıcakların buhranını dağıtmak için bestelediği, barışçıl bir başkaldırı niteliğindeki hayalperest şarkılardan oluşan, tam anlamıyla bir “yaz” albümü. Bugün ekibin yarısı Portland, yarısı San Fransisco’da yaşıyor, bir süredir Berlin’den kiraladıkları bir karavanla Avrupa’yı turluyan Wooden Shjips, 16 Mart’ta Salon’u ziyaret ediyor.

Elijah Wood’un projesi Wooden Wisdom ile birlikte çalan; Anadolu, Afrika ve Uzak Doğu’ya uzanan geniş müzik arşiviyle kitleleri dans ettirmekte hiç de zorlanmayan John Fitzgerald, yani DJ Fitz, Wooden Shjips’in hemen sonrasında DJ performansıyla Salon’a yayılacak pozitif enerjiyi daha da uzun süreli hale getirecek.

Ekibin 16 Mart Cumartesi akşamı Salon’da gerçekleştirilecek konserinin biletleri ayakta 80 TL, öğrenci 60 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

http://www.saloniksv.com/tr/wooden-shjips?tarih=22:30/16/03/2019

Yorumunuz:

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates