Ne oldu?
Anasayfa » Etkinlik-Duyuru » Yeşim Ustaoğlu’nun yeni web sitesi yayında!

Yeşim Ustaoğlu’nun yeni web sitesi yayında!

yeşim ustaoğlu

Türkiye sinemasının auteur’lerinden Yeşim Ustaoğlu’nun yenilenen web sitesi yayında! yesimustaoglu.com, söyleşilerden haberlere ve daha önce yayınlanmamış kamera arkası fotoğraflarına, yönetmenin takipçileri ve sinema araştırmacıları için ciddi bir arşiv niteliği taşıyor!

“Bir Anı Yakalamak”, “Düet”, “Otel” ile başlayan sinema yolculuğunda Güneşe Yolculuk, Bulutları Beklerken, Pandora’nın Kutusuve Araf gibi başyapıtlara imza atan, Türkiye sinemasının auteur’lerinden Yeşim Ustaoğlu’nun yenilen web sitesi yesimustaoglu.com yayında! Sinemaseverler, Ustaoğlu’nun merakla beklenen son filmi Tereddütiçin gün sayarken, yönetmen hakkında bugüne dek yayınlanmamış pek çok fotoğraf ve içeriğe yesimustaoglu.com adresinden ulaşabilecekler. yesimustaoglu.com, Yeşim Ustaoğlu ile yapılmış söyleşilerden onun hakkında çıkmış kitaplar ve tezlere, filmlerinden daha önce yayınlanmamış kamera arkası fotoğraflara uzanan geniş bir sinema arşivini bir araya getiriyor.

Tereddüt” geliyor!

Yeşim Ustaoğlu’nun son filmi Tereddütün vizyon tarihi ise çok yakında açıklanacak. Ustaoğlu’nun senaryosunu yazdığı ve yönettiği film, bir Karadeniz kasabasında yolları kesişen aynı ama farklı iki genç kadının birbirlerine çarpan ve dönüşen hayatlarını konu alıyor. Başrollerinde Funda Eryiğit, Ecem Uzun, Mehmet Kurtuluş, Okan Yalabık’ı izleyeceğimiz Tereddüt; Yeşim Ustaoğlu, Titus Kreyenberg, Marianne Slot, Klaudia Smieja ve Eliza Oczkowskaortak yapımcılığında gerçekleşti.

Ayrınıtılı Bilgi İçin:

yesimustaoglu.com

facebook.com/ustaogluyesim

twitter.com/Yesim_Ustaoglu

instagram.com/ustaoglufilm

Yorumunuz:

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates